Blog Yazılarımız
İnce Telli Saçların Bakımı
30 Temmuz 2018

İnce Telli Saçların Bakımı

Birçok saç türleri bulunmaktadır. Kalın telli saçlardan tutun ki ince telli saçlar, renkli veya siyah saçlar. Bunların dışında daha onlarca saç çeşidi olmaktadır ve her saç türünün saç bakımı farklı olmaktadır. Her saç türü için aynı saç bakımını uygulamanız mümkün değildir. Burada bahsedeceğimiz saç türü ise ince telli saçların bakımı olmaktadır. İnce telli saçlar, en kolay kırılan ve kopan saçlardır. İnce telli saçlar için özellikle doğru şampuan seçmeniz çok önemlidir. Bir yere takıldığınızda, anında “çıt” sesini duyarsınız ve o sesi duyduğunuz an, “Eyvah” dersiniz, çünkü artık bir veya iki tane tel kopmuştur.

İlham Veren Saç Modelleri
27 Temmuz 2018

Günümüzde o kadar çok farklı saç modelleri var ki, gerçekten inanamazsınız. Gerek uzun saçlar için, gerekse kısa veya boyalı ya da normal saçlar için. O kadar çok farklı saç modelleri var ki, bazen kendinize en çok yakışacak modeli bulmakta bile zorlanabiliyorsunuz. İlhan veren saç modelleri dediğimiz, aslında kendimize yakışan saç modellerinden bahsediyoruz. Saçlarınıza bir model yapmak için ise her zaman saç bakımının yapılması çok önemlidir. Saç bakımı yapılmadan, saçlarınıza bir model yapılmaz, çünkü güzel durmaz. Saçlarınızın parlak ve sağlıklı, güçlü görünmesi gerekir. Saçlarınız için kullanacağınız şampuan türünü de iyi seçmeniz gerekiyor.

 

Yaz Aylarında Saç Detoksu
26 Temmuz 2018

Yaz Aylarında Saç Detoksu

 Yaz ayları özellikle sağlık ve saç bakımından saçlarınıza çok iyi bakım yapmanız gereken aylardır, çünkü yaz aylarında vücudumuz daha fazla çalışmaktadır ve terliyoruz. Su kaybı yaşayabiliyoruz.  Özellikle birçok kişi günümüzde su içme alışkanlığına sahip olmadığından dolayı saç ve sağlık bakımı çok önemli bir hale gelmektedir. Saç bakımı özellikle kadınlar için çok önemlidir. Yaz aylarında saç detoksu yapabilirsiniz. Yaz aylarında yapabileceğiniz en basit detokslardan bir tanesi, şampuanınızı değiştirmek. Yaz aylarında saçlarınızın kuruluktan uzak durması için nemlendirilmesi gerekiyor. Bunun için daha fazla nemlilik veren şampuanlar kullanabilirsiniz. Hangi şampuan kullandığınız çok önemlidir.

Saç Bakımının Püf Noktaları
25 Temmuz 2018

Saç Bakımının Püf Noktaları

Saç bakımı sağlık ve güzellik açısından en önemli konulardan bir tanesidir. Özellikle kadınlar için saç bakımı çok önemlidir. Burada bahsedeceğimiz konular, genel saç bakımının püf noktaları olacaktır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, saçlarınızın temizliğidir. Saçların en az iki güne bir mutlaka şampuan ile yıkanması gerekmektedir, fakat şuna dikkat edin ki, saçınızı yıkadıktan sonra tam kurumaması gerekmektedir. Saçlarınızın hafif nemli kalması önemlidir. Saçlarınız hafif nemli kaldığında, saç köklerinize nem girdiğinden, saçlarınızın tekrar beslenmesine sebep olmaktadır.

Saç Bakımı Yaparken Kullandığımız Ürünler
18 Temmuz 2018

Saç Bakımı Yaparken Kullandığımız Ürünler

Saç bakımı yapmak saçın gerekli ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıklı bir görüntüye ulaşmasını sağlamak için önemlidir. Bu noktada gerekli bakımların yapılmaması halinde cansız, yıpranmış saçlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu yazımızda sizler için biosilk saç bakımı ürünleri hangileridir. Saç bakımı yaparken hangi ürünlerimiz tercih edilmelidir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde saçlarınıza kaliteli bir bakım yapmak istiyor iseniz biosilk ürünlerinden ihtiyacınıza uygun olan saç bakım ürününü tercih ederek yenilenmeye başlayabilirsiniz.

İpek Bakım Özünün Faydaları
16 Temmuz 2018

İpek Bakım Özünün Faydaları

Saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir konudur. Kış aylarında nemini kaybeden saç, yaz aylarında güneşin zararlı etkileri ile karşı karşıya kalarak yıpranır, canlılığını kaybeder ve sönük bir hale dönüşür. Bu durumu toparlamak saça gerekli saç bakımı yapmak önemli bir husustur. Bu noktada birçok bakım yöntemi olduğu gibi son yıllarda sıkça tercih edilen aynı zamanda popüler hale gelen bir bakım yöntemi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için bu bakım yöntemi nedir, etkileri nelerdir, hangi durumlarda tercih edilmelidir gibi konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

 Boya koruyucu bakım ürünleri
13 Temmuz 2018

 Boya koruyucu bakım ürünleri


Günlük hayatta saçların beyazlamasının yanı sıra farklılık arayan, saçın daha canlı görünmesini isteyen birçok kişi boyaya yönelmektedir. İlk dönem için saç boyama fikri son derece cazip gelse de kimyasal ürünlerin kullanılması, açıcı gibi ürünlerin saçı yıpratması ile birlikte saç bakımı boyalı saçlar için vazgeçilmez bir konu olmaktadır.Bu noktada saç kimyasal ürünlerden dolayı yanarken, deformeler yaşanabilir, saçın yapısı bozularak lastiksi bir yapı oluşabilir. Bu süreç içerisinde saçı kendi haline bırakmak son derece yanlış bir adım olacaktır. Aynı zamanda boyanın akmaması ve uzun süre dayanması içinde boya koruyucu ürünler bu süreçte en ihtiyaç duyulan konudur.


Boyalı Saçlarda Hangi Bakım Ürünleri Kullanılabilir?


Biosilk saç bakım ürünleri olarak birçok saç sorununa çözüm getirmektedir. Bunlardan biri de boyalı saçlardır. Hem saçın kimyasaldan etkilenen zararlı etkilerini ortadan kaldırmak hem de boyayı saçta daha uzun süre tutabilmek adına şampuan, saç bakım kremleri ve saç serumları geliştirmiştir. 
Saçlarınıza hem bakım yapmak hem de saçta ki boyayı korumak adına uygun saç kremi kullanabilir, boyalı saçlar için tasarlanan şampuan ve serumlardan yararlanabilirsiniz. Bu noktada markanın öne çıkardığı farklı mil ölçülerde saç bakım kremleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra mor renkte yoğun renk koruyucu maskeler ile hem rengi korurken hem de saçın deforme bölümlerine gerekli bakımı sağlamaktadır. Markanın bir farklı ürünü ise durulanmayan bakım kremleridir. Duşun ardından nemli saça uygulama yaparak saçta ki boyanın akmasını engellemekte ve uzun süre kullanım için gerekli bakım ve onarımı sağlamaktadır. Saç boyamanın belki de en zor kısımlarından birisi saçta ki boyanın kısa zaman içinde akarak gerçek rengini kaybetmesi ve soluk bir renge bürünmesidir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyor, aynı zamanda boyanın kimyasal etkilerinden kurtulmak istiyor iseniz markanın saç bakım ürünlerinden birini tercih ederek saç renginizi uzun süre koruyabilir, saçta ki hasarı onarabilirsiniz. Tam olarak bir sonuç alabilmek adına markanın renk koruyucu şampuanını, saç kremini, durulanmayan saç bakım kremini ve serumlarını bir arada kullanabilirsiniz.

Sarı Saçlar İçin Bakım Ürünleri
12 Temmuz 2018

Sarı Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Saçlarının sarıya boyatan kişiler için en büyük sorunlardan birisi de saçının daha sonraki günlerde aynı canlılığını kaybetmesidir. Bu yüzden pek çok kişi saçlarını sarıya boyatmaktan vazgeçmektedir. Ancak bazı saç bakımı ürünleri sayesinde sarı saçın eski parlaklığı ve canlılığı sağlanabilir. Bakım ürünleri sayesinde uzun süre saç rengi korunur. Bu yazımızda sizlere bu sarı saç bakım ürünlerinden bahsedeceğiz.

Saça Bakım Yapmanın Faydaları
11 Temmuz 2018

Saça Bakım Yapmanın Faydaları

Saça bakım yapmak saçın güzel ve sağlıklı görünmesinin ilk kurallarından birisidir. Kişinin bakımlı görünebilmesi için saçların bakımlı olması oldukça önemlidir. Bu noktada saç bakımı hem erkekler hem de kadınlar için vazgeçilmez konulardan birisidir. Saça gerekli saç bakımı yapılmaması durumunda kırılmalar baş gösterebilir, saçta sönüklük bunun yanı sıra mat bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu durumun akabinde dökülmeler baş gösterirken saç diplerinde kepeklenme, uçlarda kırılmanın yanı sıra tiftiklenme durumu söz konusu olur. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına saça gerekli bakımlar yapılmalıdır.

Gümüş Saçlar İçin Bakım Ürünleri
10 Temmuz 2018

Gümüş Saçlar İçin Bakım Ürünleri

Birçok kişi gibi siz de saçınızı gümüş renge boyatacak iseniz ancak saçlarım kısa süre içerisinde eski canlılığını kaybedecek diye korkuyor iseniz veya saçlarınızı gümüş renge boyatmış ve saçlarınızın eski canlılığını kaybettiğini fark etmiş iseniz bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda sizlere gümüş renge boyanan saçları nasıl koruyacağınız ve onları canlı tutacağınız hakkında bilgi vereceğiz. Saçlarınız boyandığına doğal olarak eski canlılığını kaybediyor. Saç bakımı ürünleri sayesinde saçlarınızın eski canlılığını yerine getirebilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de içiniz rahat olarak dışarıya çıkabilir, saçlarınızın ışıltısını fark edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.