Blog Yazılarımız
Saçlarınıza Değer Katacak Bir Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
16 Kasım 2020

Saçlarınıza Değer Katacak Bir Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza iyi bir saç bakımı yapmak ve arzu ettiğiniz o ışıltılı, yumuşak ve sağlıklı saçlara kavuşmak mı istiyorsunuz? O halde doğru saç bakım sistemini anlattığımız bu yazımızda aradığınız cevabı bulacaksınız.

Uzun saç seviyorsunuz fakat saçlarınız yıpranmış, bakımsız ve sağlıksız bir görünüme sahip olduğu için saç kesimini bir çözüm olarak görüyorsanız, önereceğimiz saç bakımı sayesinde uzun saçlarınızla vedalaşmanıza gerek yok.  Saçlarınızı özgürce savuracağınız uzun, sağlıklı, güçlü, yumuşak ve parlak saçlara kavuşturan doğru saç bakım ürünlerini ve doğru saç bakımının nasıl yapıldığını bu bloğumuzda anlatıyoruz. Sizi arzu ettiğiniz saçlara kavuşturuyoruz.

Doğru saç bakım sistemi en az üç adımdan oluşmalıdır. Bu adımlar sırasıyla temizleme, nemlendirme ve koruma basamaklarını oluşturan şampuan, saç kremi ve saç serumunu içerir. Saçlarınızı doğru saç bakım sistemi ile arzuladığınız muhteşem saçlara kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır. CHI® Infra serisi ile doğru saç bakım sistemini keşfedin, saçlarınıza büyüleyici görünümü kazandırın. CHI® Infra serisi saçlarıma nasıl bir bakım sağlayacak, CHI®’yi saç bakımında özel yapan nedir diye merak ediyorsanız işte o nedenler…

  •  CHI®, saçlarınıza en az sizin kadar değer verir ve saçlarınıza hak ettiği ışıltıyı, gücü ve yumuşaklığı kazandırmak için doğal ipek liflerinin saçınıza kenetlenebilmesi için patentli katyonik nemlendirme teknolojisini kullanır.
  •  Saçlarınızın ihtiyaç duyduğu her konuyu bilir ve saçlarınıza iyi gelecek kaliteli ürünler geliştirir.
  •  Kullandığı içeriklerde doğanın gücüne güvenir ve sağlıklı, güvenle kullanabileceğiniz ürünler yaratır.
  •  Saç bakımı konusunda profesyonel ve alanında uzman kişilerle çalışır.

CHI® Infra serisinde bulunan Infra Shampoo, Infra Treatment ve Silk Infusion® içerisindeki doğal ipek lifleri, saçlarınızın yapısına en uygun amino asitleri yapısında barındırır, böylece saçlarınıza kusursuz bir bakım ve onarım sağlar. Doğru saç bakımı için bu serinin şampuanını kullanarak saçlarınıza kusursuz ve derinlemesine temizlik sağlar, saç kremini kullanarak saçınızın yapısını yeniden düzenler ve saçınızı nemlendirir, saç serumunu kullanarak saçınıza etkili bir onarım ve koruma sağlarsınız.

 

Saçlarda Oluşan Kırıklar Nasıl Önlenir?
20 Ekim 2021

Saçlarda Oluşan Kırıklar Nasıl Önlenir?

      Saçlarda oluşan kırıklar kadınlar için can sıkan sorunlardan biridir. Kimyasal işlemlerin ve saç şekillendirme cihazlarının sürekli olarak uygulanması saçlarda kırıkların olmasına sebep olur.

      Aynı zamanda saçların sürekli ve aynı biçimde, çok sıkı şekilde toplanması, saçları bir süre sonra kırılgan hale getirir. İstikrarlı biçimde uygulanmayan saç bakım rutinleri ve doğru seçilmeyen ürünler, ihtiyacınız olan nemi gideremediğiniz saçlarınızı onarmaz.

      Saçlar kuruyup cansızlaşarak kırılmaya başlar. Sağlamanız gereken en temel denge nem dengesidir. Doğru bakım uygulanmayan ve nem sağlanmayan saçlar her zaman için kırılmaya mahkumdur. Bu sebeple saç tipinize uygun bir saç bakım rutini oluşturarak nem sağlayacak ürünleri bu rutine eklemelisiniz.

Saçlarınıza İhtiyacı Olan Nemi Geri Kazandırın

      Saçların nemini koruyan tüm önlemler kırıkları engelleme konusunda başarı sağlayacaktır. Bu sebeple saç bakım rutininizin her adımına nemlendirme bakımından zengin ürünler eklemelisiniz. Arındırmadan maskeye kadar tüm ürünleriniz nemlendirme bazlı olmalıdır.

Saç Bakım Rutini Nasıl Oluşturulmalıdır?
20 Ekim 2021

Saç Bakım Rutini Nasıl Oluşturulmalıdır?

          Sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara sahip olmanın en temel yolu istikrarlı bir şekilde uygulanan saç bakım rutininden geçer. Bu rutini oluşturmak için öncelikle saç tipinizi çok iyi tanımalı ve ihtiyacınız olan bakımı iyi analiz etmelisiniz.

Saçın doğal yapısını korumaya ve saç tellerinin güçlenmesi konusunda yardımcı olacak özel bir saç bakım rutinine sahip olmalısınız.

Saç ve saç deriniz hangi yapıda ya da türde olursa olsun ihtiyaç duyduğu tek şey doğru uygulanan bir bakımdır. Bu bakımların kalıcı ve istenilen sonuçlara ulaşması için rutin haline getirilmesi şarttır. ‘Saç bakım rutini nasıl oluşturulmalıdır?’ sorunun cevabı aslında çok basit.

Belli başlı bazı noktaları analiz etmek, fayda sağlayacak ipuçlarını bakım adımlarına eklemek etkili bir saç bakımı rutini oluşturmak için yetecektir. Sizlere örnek teşkil edecek ve istikrarlı uygulama sonucunda istenen etkiyi sağlayabilecek bir saç bakım rutini örneği paylaşalım:

      Saç bakım rutinin ilk adımı arındırma ile başlamalıdır. Saç ve saç derinize uygun bir şampuan seçerek işe başlayın. Burada uygun şampuanı seçerek işe başlamak çok önemlidir. 

Kepek Problemi İle Başa Çıkmanın Yolları
20 Ekim 2021

Kepek Problemi İle Başa Çıkmanın Yolları

      Kepek problemi, hiçbir kadının istemeyeceği saç derisi problemlerinin başında gelir. Çünkü tek başına bir problem olmasının yanında sosyal yaşamı da olumsuz yönde etkiler.

      Kıyafetlerde oluşan kepekli görüntüyü hiç kimse istemez. Belli başlı bazı yöntemlerle bu problemi çözebilirsiniz. Ancak önünü alamadığınız bir kepek sorunuyla karşılaştıysanız, öncelikle muhakkak bir doktor kontrolüne gitmelisiniz.

      Kepek problemi saç derisinin kendini yenileme hızının artmasıyla ortaya çıkar. Saç derisinin üzerinde bulunan ölü hücreler kimi zaman beyaz tozlara benzer şekilde kuru dökülürken kimi zaman yapışkan pulları andıracak şekilde yağlı dökülür. Her iki durumu da yaşıyorsanız kepek problemi ile baş başasınız demektir.

Kafa derisinin yeterince nemlenmemesi, yanlış kullanılan saç bakım ürünleri ne yazık ki kepeğe neden olur. 

      Kuru halde dökülme yapan kepeklenme problemi estetik bir sorun olarak değerlendirilebilir. Elbiselerinizin yakasında, omuzlarınızda ya da ensenizde hoş olmayan görüntülere sebep olur. 

Evde Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri
20 Ekim 2021

Evde Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri

      Saç bakım maskeleri, saç bakım rutininin belli aralıklarla uygulana en önemli adımlarındandır. Maskeler saçlardaki nem kaybını gidermeye çalışırken aynı zamanda yıpranmalara karşı da onarıcı etkide bulunur.

      CHI maskeler saç bakım rutininizi en faydalı forma kavuşturacak özellikleriyle sizleri bekliyor. Ancak bazı zamanlar, profesyonel bakım sağlayan maskeler yapılsa da evde doğal ürünlerle elde edilen saç maskeleri de ilgi çeker.

      Saç ve saç derinizin tipine uygun malzemelerle oluşturabileceğiniz bu karışımlar, profesyonel saç bakımına yardımcı olacak niteliktedir. Burada işin sırrı, doğru ve en önemlisi doğal malzemeleri bir araya getirerek evde uygulanabilecek saç bakım maskeleri elde etmektir.

      Eğer saç ve saç derinizin tipini doğru analiz ettiyseniz, sizin için derlediğimiz doğal karışımlardan elde edeceğiniz saç maskeleriyle saç bakım rutininizi renklendirebilirsiniz. Bu sayede hem daha eğlenceli vakitler geçirmiş olur hem de saçlarınızın doğal yapısını koruyarak canlı, güçlü ve parlak kalmalarını sağlarsınız.

Dalgalı Saç Yapma Yöntemleri ve Bilinmesi Gerekenler
20 Ekim 2021

Dalgalı Saç Yapma Yöntemleri ve Bilinmesi Gerekenler

      Dalgalı saçlar birçok kadının en sevdiği saç şekillendirme yöntemlerinden biridir. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilen, dinamik ruhuyla iyi hissettiren dalgalı saçlara ulaşmak kimi zaman zor olabilir. Ancak bazı güzellik tüyoları ve doğru saç şekillendiricisi ile bu zorluğu ortadan kaldırabilirsiniz.

      Her zaman için istenen dolgun ve kalıcı dalgalara ulaşmak kimi zaman mümkün olmaz. İnternette sayısız video izleyerek denenen modeller, farklı farklı yöntemler kullanılarak uygulanan teknikler ve onlarca saç ürünü arasından hiçbiri beklenen sonucu vermez.

      En etkili ve kalıcı dalgalı saçlara sahip olmak ister misiniz? O halde birkaç ipucuyla nasıl muhteşem saç dalgaları oluşturulabilir birlikte görelim.

Saç Uzunluğunuza Uygun Kalınlıkta Maşalar Seçin

      Kadınlar genellikle kalın saç maşalarının daha doğal dalgalar yaratacağına inanır ancak bu doğru değildir. Kullanacağınız maşanın saç boyunuzla orantılı olması gerekmektedir. 

Boyalı Saçların Dikkat Etmesi Gereken Bakım Tüyoları
20 Ekim 2021

Boyalı Saçların Dikkat Etmesi Gereken Bakım Tüyoları

      Boyalı saçlar her zaman için özel bakım ister. İşlem görmüş ve boyalı saçlara sahipseniz saç bakım rutininizi mutlaka buna göre şekillendirmelisiniz.

      Boyalı saçlar normalden daha fazla neme ve onarıma ihtiyaç duyar. Direkt olarak saçların doğal yapısına uygulanan bir işlem olduğu için bakım konusunda dikkat etmeniz gereken adımlar bulunmaktadır.

      Dilerseniz saç bakım rutininizde olması gereken ve boyalı saçlar konusunda ihtiyacınız olan bakım tüyolarına birlikte bakalım.

Renk Açma İşlemi Yaptıracaksanız Dikkatli Olun

      Bazı boyalar, koyu renkli saçlara direkt uygulanmaz. Saç boyası öncesinde renk açıcı bir işlemden geçerler. Bu işlem kimyasal bazlı bir işlem olduğu için saçların doğal yapısını tehlikeye sokabilir. Bu sebeple renk açıcı miktarı ve uygulaması konusunda muhakkak profesyonel bir yardım almalısınız.

      

Yıpranmış Saçların Nasıl Onarılacağına Dair İpuçları
10 Ekim 2021

Yıpranmış Saçların Nasıl Onarılacağına Dair İpuçları

Saçlar; mevsim değişiklikleri, hava kirliliği, beslenme biçimi gibi birçok etmene bağlı olarak yıpranmalar yaşar. Yanlış uygulanan saç bakımları, yoğun işlemli saç şekillendirme biçimleri de hem saç derinize hem de saç gövdenize büyük ölçüde zarar verir. Saçlarınız hızlı da uzasa yavaş da uzasa yıpranmanın önüne geçmekte zorlanabilirsiniz. Bunun için etkili bir bakım uygulamak onarım adına atmanız gereken ilk adım olmalı. 

Özellikle kuru ve yıpranmış saçlara sahip kişilerin, yıpranan saçlarına uygulayacakları bakım çok önemlidir. Saçlarınızı kırmayan ve saç derinize uygun ürünlerle yapacağınız bakımlar düzenli kullanım sonrasında etkisini göstermeye başlayacaktır. Yıpranmış saçlarınıza yeniden canlılık ve parlaklık kazandıracak aynı zamanda yoğun bir onarım yapacak saç bakım serimizle tanışmanızı isteriz. CHI Keratin Serisi yoğun işlem görmüş, hassas ve yıpranmış saçlarınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım ürünlerini bir araya getiriyor. 

Saç Serumu Kullanmanın Saçlar Üzerindeki Etkisi Nedir?
10 Ekim 2021

Saç Serumu Kullanmanın Saçlar Üzerindeki Etkisi Nedir?

Saçlar, gün içinde bakıma sıklıkla ihtiyaç duyar. Bunun en temel nedenleri arasında hava ile olan teması ve hava şartlarının değişkenliği gösterilebilir. Mevsim fark etmeksizin maruz kalınan güneş ışınları cildimize zarar verdiği gibi saçlarımıza da zarar verir. Özellikle saç gövdesinde yıpranmalar ve nem kaybı güneş ışınlarının olumsuz etkileri arasında gösterilebilir. Saç serumları burada devreye girerek yıpranmalara karşı saçlarınızı korumaya alır.

Soğuk havalarda da yağışlar ve rüzgarlar saç derisinin doğal dengesini etkilediği için direkt olarak saçta yıpranmaların görülmesine zemin hazırlar. Bulunduğumuz ortamın ne kadar kirli olup olmadığı ya da sıcak veya soğuk hava şartlarının saç sağlığına olan etkileri nasıl bir bakım yapacağımız konusunda bize yol gösterir. 

Saç Rengini Korumak İçin Yapmanız Gerekenler
10 Ekim 2021

Saç Rengini Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızı boyattığınız ilk gün parlak ve canlı olduğunu görürsünüz. Bu yüzden saçlarınız ve saç renginiz o an için gözünüze eşsiz gelir. Fakat gün geçtikçe saç renginizde değişmeler olduğunu fark edersiniz. Hava koşulları, çevre etmenleri, ısı işlemleri, saç yıkama sıklığınız ve benzeri birçok etmen bu değişime sebep olur. 

Saç renginizi ilk günkü parlaklığında, maksimum süreyle tutmak için bazı bakım sırlarını bilmeniz gerekmektedir. Boyalı saçların özel bir bakım gerektirdiğini unutmamalısınız.  

Saç renginizi korumak için yapmanız gerekenlerin başında, saçlarınızı arındırma sıklığını planlamak gelmektedir. Her gün yıkanan ve şampuanlanan saçlar boyayı tutma konusunda beklenileni karşılamayacaktır. Saçlarınızın yağlanma ve kirlenme periyotlarını takip ederek saçınızı ihtiyaç duyduğunda yıkarsanız rengini daha uzun süre muhafaza ettiğini göreceksiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.