Saç Kırıklarına Karşı En Etkili Yöntemler

10 Şubat 2022
Saç Kırıklarına Karşı En Etkili Yöntemler

Saçlar dış görünümün en önemli tamamlayıcılarıdır ve bakımsız saçlar hem güzelliğe gölge düşürür hem de kişinin enerjisini aşağı çeker. 

Bakımlı saçlara sahip olmaksa hemen herkesin arzusudur. Aynaya baktığımızda ışıl ışıl parlayan, hacimli, sağlıklı ve bakımlı saçlar görmek moralimizi daha da yükseltir ve özgüvenimizi artırır. 

Saçlarda en sık yaşanan problemlerden biri de kırıklardır. Özellikle saç uçlarında meydana gelen kırıklar cansız ve bakımsız bir görünüme sebebiyet verir. 

Saç kırıkları çoğunlukla dış koşullar yüzünden meydana gelir. 

Sık işlem yaptırmak, fön, maşa, düzleştirici gibi ısı veren cihazları sık kullanmak, saç rengini açmak için kullanılan açıcılar, yanlış tarama şekilleri, yazın klorlu havuz suları, deniz tuzu, güneş gibi dış koşullara fazla maruz kalmak saç kırıklarının gözle görülür biçimde artmasına neden oluyor. 

Saçlarınıza kırık oluşumundan önce bakım uygularsanız saç kırıklarını da önlemiş olursunuz. Bunun için birkaç yemek kaşığı zeytinyağı bile koruyucu etki yapacaktır. 

Evde hazırlanan doğal saç maskeleri ile yüz güldürücü sonuçlar almak mümkün. 

Tam da bu noktada saçlara ne iyi gelir, hangi doğal ürünleri kullanabilirsiniz sorusunun yanıtı merak uyandırıyor.

Saçlarınız sürekli kırılıyor ve bu duruma etkili bir çözüm bulamıyorsanız size işe yarayacak pratik ve etkili birkaç yöntemden söz etmek istiyoruz.

*Saçları her gün yıkamak ve böylelikle daha sağlıklı ve bakımlı olacaklarını düşünmek bir yanılgıdan ibarettir. Her gün saç yıkamak saçların kırılmasına ve yıpranmasına sebebiyet verir. Saçları haftada 3 kez ya da gün aşırı yıkamak yeterli olacaktır.

*Saç uçlarını düzenli olarak kestirmek saç kırıklarının oluşmasını engelleyen ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlayan bir etkendir. 

*Özellikle duştan sonra saçınızı seyrek dişli ve yumuşak uçlu bir tarakla taramak kırıkları önleyen bir çözüm olacaktır.

*Her şampuandan sonra bir miktar saç kremi kullanmak saçların daha yumuşak olmasını ve dolayısıyla daha kolay taranmalarını sağlar. Bu da kırık oluşumunu engeller.

*Saça ısı veren fön, maşa, düzleştirici gibi aletler uzun vadede saçlarda nem kaybı, kuruluk, zayıflama ve kırılmaya sebep olur. 

Bu yüzden duş sonrası saçları kendi halinde kurumaya bırakmak, maşa, düzleştirici gibi yüksek ısı vererek saçınızın nemini alan aletleri ise olabildiğince az kullanmak ve bu aletleri kullanmadan önce saçlara ısıya karşı koruyan solüsyonlardan tatbik etmek etkili bir önlem olacaktır.

*Saçları sürekli sıkıca toplamak, sıkı at kuyrukları, topuzlar ve sıkı örgüler de saçların doğal formunun bozulmasına, zayıflayarak kırılmalarına sebep olabilmektedir.

*Saçların doğal hali ile bırakılması, toplarken de çok sıkı olmayacak şekilde toplanması başka bir çözüm olabilir.

*Duş sonrası saçları havlu ile sert bir şekilde kurulamak da kırılmalarına neden olacaktır. Bunun yerine saçları ıslakken havlu ile sarıp bir müddet beklemek çok daha iyi bir çözüm olacaktır.  

*Saçlarda kırık oluşumunun önüne geçebilmek için evde doğal malzemelerle saçınıza bakım yapabilirsiniz. Kolayca yapılabilecek maskeleri saçlara düzenli olarak uygulamak da kırıkları henüz oluşmadan önleyecektir. 

*Bal, zeytinyağı, argan yağı, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, yumurta sarısı, yoğurt, mayonez ve muz gibi ürünler ve bitkisel yağlarla yapacağınız saç maskeleri sayesinde saçlarınız hem yumuşak hem de daha dirençli olacağından kırık oluşumunu da önlemiş olacaksınız. 

*Doğal yağ karışımlarını saç diplerinize masaj yaparak yedirmek ve ısıtılmış bir havluya sararak 1 saat bekletmek de saç tellerinizin güçlenmesi için çok etkili bir uygulamadır.

*Isıtılmış badem yağı ve zeytinyağı ile yaptığınız karışımı saçlarınıza düzenli olarak uyguladığınızda kırılma probleminin de büyük ölçüde önüne geçmiş olacaksınız. 

*Kırık saç uçlarına yapılacak müdahaleler ne yazık ki tam anlamıyla onarılmalarını sağlamayacaktır. 

Bu durumda yapılacak en etkili çözüm kırıkları aldırmak olmalıdır. Bu bakım kürleri ve maskeler ise saçların kırılmasını engelleyen ve daha güçlü olmalarına destek veren dokunuşlardır. 

*Doğal malzemelerle yapacağınız saç maskelerinin yanı sıra daha profesyonel müdahaleler için CHI Saç Bakım Serumunu da güvenle kullanabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.