Hakkımızda

Eğitimini kimyager olarak tamamlayan ancak mesleki hayatında ''Saç Stilisti'' olarak anılan Farouk Shami, ömrünün 30 yılı aşkın süresini yeni saç kozmetiği ürünleri üzerinde çalışarak geçirmiştir. Mükemmellikte sınır tanımayan çalışmalarıyla, kuaför ve stilistlerin vizyonlarında çığır açacak gelişmelere imza atmıştır. Dünyanın ilk amonyak içermeyen saç boyasını yaratan Farouk Shami 1986 yılında Farouk Systems’i kurmuştur. Saç güzelliği endüstrisinde büyük bir icat olarak kabul edilen SunGlitz amonyaksız saç boyasının başarısı Farouk Systems’in birçok yeniliğe öncülük etmesinin ilk adımını oluşturmuştur. Renklerin inanılmaz kalıcı özelliği, ihtişamlı ışıltısı ve boyama işlemi süresince saçların rehabilitasyon özelliği Farouk Systems’i farklı kılmaktır. Marka misyonunu çevre, eğitim ve yenilik üzerine kuran ve bu üç kriterden taviz vermeyen Farouk Systems, kaliteli ürünleriyle başarılı bir dünya markası olmaya devam etmektedir.

Şirketin hedefinde yer alan bir sonraki adım, ipek kozasından elde edilen ve ürünlerde temel bileşen işlevi gören doğal ipek içerikli Biosilk serisi olmuştur. Serinin içerisindeki doğal ipek lifleri, saçlara muhteşem bir ışıltı vererek saçların ihtiyacı olan nemin muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Farouk Systems’in çığır açan yeniliklerinden birisi de CHI (Cationic Hydration Interlink – Katyonik Hidrasyon Etkileşim) serisi olmuştur. CHI pozitif yüklü ipek moleküllerinin saçın derinliklerine kolayca nüfuz etmesini sağlayarak nemi orada muhafaza etmeye yardımcı olan patentli bir teknolojidir. Temelinde doğal ipek mahsulü bileşenleri bulunan kozmetik ürünleri için özel olarak geliştirilmiştir.

Saç bakımını bir bütün olarak gören ve bunun için en güvenli ve en kaliteli sistemi geliştiren Farouk Systems, saç şekillendirme ve bakım aletlerini saça zarar vermeyen seramik bazlı maddelerden üretmiştir.

Dünya yıldızlarının vazgeçilmez saç bakım ürünleri arasında yer alan CHI, yıllardır Miss Universe ve Miss USA gibi dünya çapındaki önemli organizasyonların sponsorluğunu yapmaktan mutluluk duymaktadır.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.