İpek Proteininin Saçlarınız için Faydaları Nelerdir?

28 Ocak 2022
İpek Proteininin Saçlarınız için Faydaları Nelerdir?

Her saç bir ruha ve karaktere sahiptir. Kimi elektrikli ve dalgalıyken kimi sakin ve düz olabilir. Bazıları saçlarına şekil vermek için saatlerce uğraşırken bazıları için iki dakikalık tarama yeterlidir. 

         Saçlar birbirinden farklı karaktere sahip olsa da hepsi için tek bir ortak payda vardır: Doğru ve zenginleştirilmiş bakım. Saçlarınız için en doğru bakım rutinini oluşturabilmek için öncelikle onun nelere ihtiyacı olduğunu iyi bilmelisiniz. 

         Eğer saçlarınızın güçsüzleştiğini ve zaman ilerledikçe uçlarında kırıkların olduğunu gözlemliyorsanız ipleri elinize almanın vakti gelmiş demektir. 

Kırık saç uçları ve güçsüzlüğün birçok tedavi yöntemi bulunmakta. Ancak bu farklılıklar arasından saçlarınız için en doğru tercihi yapmak sizin sorumluluğunuzda. 

Bu sorumluluğu paylaşabileceğiniz ve saçlarınızda güvenle kullanabileceğiniz ürünlere sahip markalar en büyük yardımcılarınız. 

Özellikle son zamanların en sevilen bakım yöntemlerinden olan ipek proteini desteğini her ürününe entegre etmiş CHI bunlardan biriyse, saçlarınız emin ellerde!

         Saç bakımı için benzersiz yöntemlerin başında gelen ve son zamanlarda güçsüz saçların en tesirli ilacı haline gelen ipek proteininin alameti farikası nedir? Gelin birlikte inceleyelim. 

 

İpek Proteini Nedir?

 

         İpek proteini, ipek böceğinin koza örme sırasında salgıladığı bir sıvıdır. Örülen kozanın dış katmanını saran ipek proteini bu kozanın korunmasını sağlar ve onu dış etmenlere karşı korur. 

         İpek kozasının dış çeperinde yer alan bu protein sıvısı sabundan kremlere, şampuanlardan diğer saç bakım malzemelerine kadar birçok ürünün içeriğine entegre edilebilmektedir.  

         Özellikle Sericin Proteini denen ve hem kozayı hem de ipek böceğini koruma altına alan bu maddenin kimyasal olarak ayrıştırılması çok daha kolaydır. Bu uygulamanın ayrıca doğaya hiçbir zararı bulunmamaktadır. Hemen her üründe de bu protein özünden yararlanılır. 

         İpek proteini saçlar başta olmak üzere ciltte ve tırnaklarda adeta bir koruma kalkanı görevi üstlenir. UV ışınlarına karşı güçlü bir duvar örerek güneşin zararlı etmenlerini ortadan kaldırır. 

         İpek proteininin saçlar için en temel besin kaynaklarından biri olduğunu tekrar etmekte fayda var. Özellikle Sericin dediğimiz yapının keratin dokuya eğilim gösteren formülü birbirinden zengin aminoasitleri bünyesinde barındırdığını gözler önüne sermektedir. 

         Bu aminoasitler saçlarınızı diplerinden başlayarak uçlarına kadar zengin bir bakım çemberine alır. Saçlarınızı özellikle dış etmenlerden koruyarak daha güçlü bir yapıya kavuşturur ve aynı zamanda koparak dökülmeleri engeller. 

         İpek proteini diğer protein bileşenlerine kıyasla 5 kat daha fazla emilebilir özelliktedir. Lipid Peroksidaz ve Tyrosine Kinase bileşenleri direkt olarak saç köklerine girebildikleri için benzersiz bir besin kaynağı olma niteliği taşır. 

         Saçlar için zengin bir koruma kalkanı, aminoasit kaynağı, nem dengeleyici ve antioksidan olan ipek proteini fark edeceğiniz üzere deyim yerindeyse bir servettir. 

         Biz CHI ailesi olarak ipek proteinin benzersiz özelliklerini formülize ederek saçlarınız için hiçbir zararlı bileşene yer vermediğimiz ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. 

         Örneğin CHI Infra Serisi ile hem saf ipek protein özünü hem de keratin kompleksleri birleştirerek saçlarınız için derinlemesine bakım sağlayan bir içeriği sizlere sunuyoruz. 

         Infra Serisi ile derinlemesine nemlenen saçlarınızın elastikiyetini geri kazanarak doğal yapısına kavuştuğunu ve güçlü, parlak bir görünüme sahip olduğunu deneyimleyeceksiniz.  

İpek Proteinin Saçlar için Benzersiz Faydaları

 

         İpek proteini, saç ve cilt bakımında uzman olan ürünleri bir basamak daha yukarı taşıyarak benzersiz malzemeleri saç bakım rutininize ekleyebilmenizi sağlıyor. 

         Protein bildiğiniz üzere yapı olarak zaten saçlar için temel bir besin kaynağı iken ipek proteinin çok daha etkili bir formül olduğundan söz etmekte yarar var. Saç tipiniz ne olursa olsun kökten uca tatmin edici bir bakımı ipek proteiniyle kolayca elde edebilirsiniz. 

         Peki saçlar için bu kadar benzersiz ve merak uyandıran bu proteinin esasen faydaları nedir bilmek ister misiniz? Bu faydaların belki de en dikkat çeken noktalarından biri saçlardaki elastikiyetin geri kazandırılmasıdır. 

         İpek proteini saç köklerini doğrudan beslediği için saç tellerinin esneme oranını artırır. Doğal olarak koparak dökülmeye bağlı saç problemini ortadan kaldırmak için büyük bir yardım sağlar. Saçlarınız güçlenerek kırılmalara ve yıpranmalara karşı kuvvetlenmiş olur

         Düzleştirici ve maşa gibi ısı kullanılarak saçlara şekil vermeyi sağlayan işlemlere karşı ekstra bir koruma sağlayan ipek proteini sayesinde muazzam görünüme kavuşmak oldukça kolaydır. 

         İpek proteini saçlardaki keratin üretimine müthiş bir katkı sağlar. Böylece hem kendi görevini yerine getirmekle kalmaz hem de keratin ile elde edeceğiniz güç kaynağını da canlandırır. Böylece saçlardaki kırık onarımı hızlanmaya başlar. 

         Saçlarınızdaki keratin oranı arttıkça nem tutma özelliği de aynı oranda artar. Böylece kuruluğa bağlı saç ve saç derisi problemlerini en aza indirgemiş olursunuz. 

         Saç ve saç derinizin tipi ne olursa olsun ipek proteini ile zenginleştirilmiş formüller hiçbir ağırlaşmaya neden olmazlar. Saçlarınız esnek ve göz alıcı bir görünümü ağırlaşmadan kazanır.

         Saf ipek proteini saçlarınız için canlılık ve parlaklık kaynağıdır. Saçlarınızın yalnızca güzel olmasını değil aynı zamanda sağlıklı kalmasını da sağlar. 

         CHI birbirinden farklı ürünleri ile saf ipek proteinini buluşturarak saç bakım rutininize profesyonel bir dokunuşta bulunuyor. 

Eğer bu dokunuştan faydalanmak ve saçlarınızı göz alıcı bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız ipek proteini ile zenginleştirilmiş ürünlerimizi inceleyin. Saçlarınız için en uygun olan seriyi seçerek keyif verici bakımın keyfini çıkarın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.