14 Şubat Sevgililer Günü’ne Özel Saç Modelleri

10 Şubat 2022
14 Şubat Sevgililer Günü’ne Özel Saç Modelleri

Romantik günler ve gecelerde kadınları tatlı bir telaş sarar. “Ne giyeceğim” telaşı kadar “saçlarımı nasıl yapacağım” telaşı da öne çıkar. O özel ve hatta romantik günlerden biri de 14 Şubat Sevgililer Günü’dür. 

Yılın en romantik günü sayılan Sevgililer Günü’nde kıyafetiniz kadar saçlarınız da göz alıcı olmalı ve sizi yansıtmalıdır. Göz alıcı saç modelinden kastımız kuaförde saatlerce uğraşılarak yapılmış bir modelden ziyade yüzünüze ve tarzınıza en çok yakışan modeldir. 

Bunu kendiniz bile yapabilirsiniz. Yeter ki sizi yansıtsın, sizi anlatsın ve size yakışsın. Bunun için öncelikle fiziğinizi iyi tanımalı ve yüzünüze en iyi giden modeli seçmelisiniz. Sırf moda olduğu için size yakışmayan bir modeli tercih etmemelisiniz. 

Yüzünüze en uygun model ışıltınızı ve dinamizminizi ortaya çıkaracak modeldir. Özel gününüzün tam anlamıyla sizi yansıtması için seçtiğiniz model de size en çok yakışan model olmalı. 

14 Şubat Sevgililer Günü için pratik ve bir o kadar da güzel modeli seçip uygulamadan önce saçlarınızda kırıklarınız varsa aldırmanız hem saçlarınızın daha güçlü görünmesini sağlayacak hem de seçtiğiniz modelin saçlarınızda çok daha güzel durmasını sağlayacaktır.

Sevgililer Günü’nde yapacağınız saç modelinizde zarif ve şık taçlardan da yararlanabilirsiniz.

Örgü modellerinin modası asla geçmez. Hem zamansız hem de her ortamda kullanılacak kadar kullanışlı olan örgü modeli pratik olduğu kadar şık bir modeldir.  Ayrıca son derece romantik olan örgülü saç modelleri için pek çok alternatif var. Sayısız örgü modelden birini seçerek bu özel gün için saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Üstelik bu model hem lüks bir restoranda yenecek akşam yemeği hem de salaş bir balıkçıda geçirilecek mutlu dakikalar için uygundur. 

Dalgalı saçların modası asla geçmez. Pratik saç modelleri arasında adı sık sık geçen, doğal ve şık bir havası olan dalgalı saçlar her tür kıyafetle de rahatça kullanılabilir. Maşa ile oluşturacağınız dalgalar size hem romantik hem de son derece doğal bir görünüm kazandıracaktır. Saçlarınızı tutam tutam ayırıp ve en alttan başlayarak bukle yapmaya başlarsanız daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç modelleri içerisinde pabucu asla dama atılmayan ve bir klasik haline gelen dağınık topuz da hem çok doğal hem de kadınsı bir görünüm için bu özel günde uygulanabilir. Romantik zamanlara da çok yakışan bir model olan dağınık topuz Sevgililer Günü için harika bir seçim olabilir. Saç tutamlarının özgürce kendini ifade ettiği bu modeli yaparken önce saçlarınızı maşa ile dalgalandırıp daha sonra gevşek bir şekilde toplayabilirsiniz.   

Doğallıktan ödün vermeyenler ve salaş tarzı sevenler için en uygun modellerden biri de yapılmamış gibi duran saç modelidir. Eğer sevgilinizle bu özel günde salaş bir mekanda buluşacaksanız bu model kusursuz bir seçim olacaktır.  

Her bir saç telinin ayrı ayrı göründüğü ve bir düzen içinde olduğu kusursuz taranmış saçlardan hoşlanmayanlar için nokta atışı olan bu model, sanki dün yapılmış da silinmemiş izlenimi veren salaş bir makyajla harika bir bütünlük oluşturabilir.  

Bu model için saçlarınızı önce maşa yahut düzleştirici ile hafif dalgalandırın, sonra ellerinizle karıştırarak dağıtın ve son adım olarak da biraz sprey sıkın. İşte istediğiniz doğallık.

Yandan örgü modeli de hem tüm zamanlara uyan hem de son derece şık bir model olarak Sevgililer Günü’nün romantizmine yakışan bir model olarak kullanılabilir. Üstelik yapılışı da oldukça basit. Saçlarınızı gevşek bir şekilde örün ve yana alın. Hem kadınsı hem de masum bir ifadesi olan yandan örgü modeli ile tarzınızı da ortaya çıkarmış olacaksınız.

Bazı saç modellerinin modası asla geçmez. Moda her yıl değişse de onlar bir köşede durur ve klasik olmanın tadını çıkarırlar. 

At kuyruğu da onlardan birisi. Epey kullanışlı, son derece şık ve havalı bir model olan at kuyruğunu yaparken saçlarınızı lastik bir tokayla sıkıca bağladıktan sonra yine kendi saç tutamınızla sarabilirsiniz. 

Ya tamamen düz ya da hafif dalga verdiğiniz saçlarınızı yukarıdan sıkıca toplayın. Sadece bu kadar. Ama modelin bıraktığı etki harikulade. Size de öyle değil mi? 

Size özel saç modelleri ile kendinizi ve özelliklerinizi tam anlamıyla ön plana çıkarmış olursunuz. 

Hangi saç modelini tercih ederseniz edin bu modele kendi yorumunuzu katmak sizi özel kılacaktır. 

Hangi modeli tercih ederseniz edin mevcut saç modelini sabitlemek için CHI saç spreyini kullanarak bu romantik günde saçlarınızı bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.