Kısa Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

10 Şubat 2022
Kısa Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Kadınsı duruş çoğunlukla uzun saçla bağdaştırılsa da kısa saçın da pek çok kadına yakıştığı bir gerçek. 

Hem oldukça modern bir görünüm veren hem de kullanışlı modeller olan kısa saç modellerini pratik yöntemlerle göz alıcı bir hale getirmek mümkün. Kısa saçlarda bir iki adımda modern, enerjik ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Her ne kadar kullanımları kolay olsa da kısa saçlar da uzun saçlar kadar özen ve dikkat ister. 

Rutin bakımı yapılan kısa saçlar çok daha göz alıcı ve kolay şekil alan bir özellikte olacaktır.  

Üstelik saç şekillendirme işlemi yaparken ihtiyacınız olan malzemeler her an elinizin altında olan pratik malzemeler olacak.

Kısa saçlarınızı şekillendirirken saç spreyleri ve saç şekillendirici köpükler hayli işinize yarayacak. CHI Kozmetik saç şekillendirici ürünleri ile saçlarınıza istediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. 

 

Kısa Saçlar için Birbirinden Farklı Modeller

Yıkandığında kabaran ve elektriklenen kısa saçlarınızı nasıl söz dinler hale getirirsiniz ve acele evden çıkmanız gerektiğinde bile onları nasıl havalı ve çekici hale getirebilirsiniz bir bakalım.

İşte kısa saçlı kadınlar için kısa saç şekillendirme tüyoları;

*Kısa saçların kolay şekil alabilmesi ve söz dinlemesi için şampuan sonrası saç kremi kullanabilirsiniz.

Saç kreminden daha fazla verim alabilmek için kremi saçlara uyguladıktan sonra bir havluya sararak 3-4 dakika bekletebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız şekillendirme işleminde daha kolay forma girecektir.

*Haftada bir sefer uygulayacağınız saç bakım yağı maskesi kısa saçlarınızın hem daha hacimli hem de daha kolay şekil alır bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

*Tüm bu ön hazırlıklardan sonra saç köpüğü ile saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Saç şekillendirme işlemi için bir miktar saç köpüğünü avuç içinize sıkın ve saçlarınıza parmak uçlarınızla istediğiniz şekli verin.

Köpüğün saçın her yerine homojen bir şekilde dağıldığından emin olun.

*Değişik dönemlerde öne çıksalar da fular ve saç bantlarının modası aslında hiç geçmez ve tam bir kurtarıcıdırlar. 

70’li yılların en gözde modellerinden olan fularlı saç modelleri pratik oldukları kadar size stil sahibi bir görünüm de kazandıracaklardır. 

Aynı durum taçlar için de geçerlidir. Saç örgülü, minik taşlı, incili taçlarla da tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Saçlarınızın ön kısmına alın bölgesine yakın bir şekilde iliştireceğiniz incecik bir taç size son derece romantik ve masum bir hava katacaktır. 

 

*Kısa saçlara en çok yakışan modellerden biri de dağınık modellerdir. 60’ların sevilen modellerinden biri olan kısa ve dağınık saçlar özgür, dinamik ve kendinden emin kadınların adeta sözcüsü olan bir model denebilir. 

Kısa saçlarınızı mat görünümlü jöle yahut wax gibi bir ürünle şekillendirip istediğiniz modeli sabitleyebilirsiniz. 

Avuç içinize alacağınız bir miktar şekillendiriciyi, parmak uçlarınızı ve hayal gücünüzü kullanarak saçlarınıza dağınık bir şekil verin ve bu özgür modelin gün boyu keyfini sürün.   

*Saçlarınızı kısa kestirdiyseniz fön makinesine veda edebilirsiniz. Kısa saç modelleri söz konusu olduğunda acil durumlar dışında fön makinesi kullanmanıza gerek yok. 

Saçlarınızı duştan sonra kendi halinde kurumaya bırakın. Bu saç tellerinizin neme doymasını sağlayacak aynı zamanda saç telleriniz kalın ve saçlarınız gürse kabarmalarını önleyecektir.

*Kısa saçlarınızda doğal dalgalar oluşturmak istiyorsanız deniz tuzu içeren saç spreylerinden kullanabilirsiniz.  

Denizden çıktıktan sonra tuzlu suyun verdiği doğal ve uçucu havayı saçlarınızda bu spreylerle oluşturabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra deniz tuzlu sprey kullanarak saçlarınızı doğal şekilde kurumasını bekleyin. 

Elde ettiğiniz doğal görünümü tüm gün boyunca muhafaza etmek için sabitleyici özellikte bir sprey de kullanabilirsiniz.    

*Eğer kısa kesimli küt saçlara sahipseniz birbirinden farklı hem de alabildiğine doğal duran pek çok model seçeneğiniz var. 

Kısa küt saçlarınıza önce biraz saç köpüğü uygulayın ve örün. Bir iki saat bekleyin ve örgüleri açın. İşte size kendinden dalgalıymış gibi duran doğal ve şık bir model.

Kısa saç stiline uygun makyaj ve kıyafet seçimi de görüntünüzü tamamlayan unsurlardır. Hepsi uyumlu olduğunda kendi tarzınızla fark yaratmanız ve göz doldurmanız kaçınılmaz olacak.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.