Saçlarınızı Hızlı ve Sağlıklı Uzatacak Anahtar Formüller

28 Ocak 2022
Saçlarınızı Hızlı ve Sağlıklı Uzatacak Anahtar Formüller

 Her kadın için saçları özel ve önemlidir. Kısa ya da uzun fark etmeksizin, saçları için özenli bakımı hayatlarının her anına empoze ederler. Bazı zamanlar ise kısa saçlarının bir an önce uzamasını isteyebilir, bunun için farklı yöntem araştırmaları yapabilirler. 

         Saçların uzama hızını belirleyen belli başlı bazı faktörlerden söz etmek mümkün. Bu faktörleri daha kolay filtreleyebilmek için içsel ve dışsal etmenler olarak sınıflandırabiliriz. 

         İçsel faktörler, vücut sağlığınızı ilgilendiren ve saçlarınızın uzamasında etkili olan etmenler olarak sınırlandırılabilir. Örneğin A vitamini, biotin gibi saçların uzamasında doğrudan etkili olan bileşenlerin vücudunuzdaki miktarı gibi.  

         Vücudunuza saçlarınız için gerekli vitamin ve minerallerden yeteri kadar alamıyorsanız yapacağınız hiçbir bakım dilediğiniz etkiyi göstermez. İşe o yüzden vitamin ve mineral takviyesi ile başlamalısınız. 

         Dışsal faktörler ise uygulayacağınız etkili saç bakımlarıdır. Bakım yaparken aynı zamanda stresten, hava kirliliğinden ve saçlarınızın doğal yapısını bozacak çevresel etmenlerden uzak durmalısınız. 

         Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız her şeyden önce sabırlı olmalı ve düzenli bir saç bakım rutinine sahip olmalısınız. Hızlı saç uzatma yöntemleri denerken sabırsız davranır ve saçlarınıza uygun olmayan bakım ürünleri kullanırsanız işler istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. 

         Saçlarınızı uzatırken bir noktada kontrolün tamamen kendinizde olduğunu unutmayın. Saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı yaparak etkili ve hızlı bir uzatma sürecine sahip olabilirsiniz. Bunun için şampuandan saç kremine, serumdan saç maskelerine kadar tamamıyla saçlarınıza fayda sağlayacak içeriklerle zenginleştirilmiş saç bakım ürünleri kullanmalısınız. 

         CHI, ihtiyacınız olan tüm saç bakım ürünlerinde, zengin ipek proteinleriyle zenginleştirilmiş ve hiçbir zararlı bileşen içermeyen formülü sayesinde saç bakım rutininize zenginlik katıyor.  

Doğal Yöntemlerle Saçlarınızı Etkili Şekilde Uzatın

 

         Saçlarınızın daha hızlı ve en önemlisi etkili biçimde uzaması için dikkat etmeniz gereken ilk nokta içsel faktörlerdir. Yani doğal yöntemler kullanarak vücut sağlığınızı güçlendirecek takviyelerle saçlarınıza kuvvetli bir dokunuş kazandırabilirsiniz. 

         Saçlar için önemli noktalardan biri hızlı uzamasından önce sağlıklı uzamasıdır. Sağlıkla uzayan saçlar uzun süre parlaklığını ve canlılığını korur. Saçlarınızın sağlıklı olması için de anahtarın sizde olduğunu unutmamalısınız. 

         Ancak burada altını çizmekte fayda gördüğümüz bir nokta var. Saçlarınızı doğal yollarla uzatmak ve daha doğrusu sağlıklı takviyelerle canlandırmak için her zamankinden daha fazla sabırlı olmalısınız. Çünkü doğal yöntemler etkisini istikrar ve sabırla gösterir.

         1 haftada santimlerce saç uzatılması yönündeki vaatlere kapılmamalısınız. Saçlarınızın dilediğiniz hızda uzaması için gerekli özeni ve sabrı göstermelisiniz. Gerisini saçlarınız halledecektir. Ancak şunu da unutmayın, sağlıklı yöntemlere saçlarınızı dilediğiniz uzunluğa getirdikten sonra da devam etmelisiniz. 

 

İlk Adım: Dengeli Beslenmek

 

         Saçlarınızı hızlı uzatmak için ona ihtiyacı olan sağlığı kazandırmanız gerekmektedir. Bunun için de ilk adım olarak beslenme düzeninizi daha dengeli ve sağlıklı hale getirmelisiniz. 

         Beslenme düzeninizde protein ve sebze miktarına, aynı zamanda karbonhidrat dengesine özen göstermelisiniz. Protein bakımından zengin bir beslenme düzeni saçlarınızın sağlığı için temel önlemlerin başında gelir. 

         Proteinin yanına ek olarak sebze dengesine de önem vermelisiniz. Özellikle saçların ihtiyacı olan A, B12, B7 (Biotin), C ve E vitamini bakımından zengin meyve, sebzelerden fazlaca yararlanmaya özen gösterin. 

         Yumurta, ceviz, havuç, portakal, kereviz, karnabahar, muz gibi saçların uzamasında etkili vitamin ve mineraller bakımından zengin yiyecekleri beslenme düzeninize muhakkak ekleyin. 

         Doktor kontrolünde olmak şartıyla ekstra vitamin desteklerinden de yararlanmayı unutmayın. Beslenmenizde yeteri kadar vitamin alamadığınız zamanlarda bu takviyelerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın, saçlarınıza yeteri kadar vitamin desteği sağlamazsanız uçları çabuk kırılır ve uzaması yavaşlar

         Beslenme demişken bir diğer önemli faktörden bahsetmemek olmaz: Su içmek. Su, vücudun en temel nem kaynağıdır. Tıpkı cildiniz gibi yeteri kadar nemlenmeyen saçlar zaman içerisinde güçsüzleşir ve kırılmaya başlar. Kırılmaya başlayan saçların uzama hızı da ye yazık ki gün geçtikçe yavaşlar.

         Beslenmenize ek olarak gün içerisinde vücudunuzun ihtiyacı kadar su tüketmeye, vücudunuzu nemsiz bırakmamaya dikkat edin. Şekerli ve gazlı içeceklerden elinizden geldiğince uzak durun. Nemlenen saçların ne kadar güçlendiğini ve sonrasında dilediğiniz hızda uzadığını göreceksiniz. 

 

İkinci Adım: Zengin Formüllere Sahip Saç Bakım Ürünleri

 

         Saçların beslenmesinde ve etkili biçimde uzamasında içsel faktörler kadar dışsal faktörlerin de önemi büyüktür. Dışsal faktörler arasında dikkat edilmesi ve istikrar gösterilmesi gereken nokta saç bakım rutini, haliyle bu rutinde kullanılan ürünlerdir

         CHI, saçlarınızın sağlığı ve uzamasında etkili zengin içerikleri sayesinde saç bakım rutininizi zenginleştirerek dilediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olur. 

         İpek proteinleriyle zenginleştirilmiş ve saçlar için hiçbir zararlı bileşen içermeyen formülü sayesinde saçlarınıza gereken bakımı yapan ürünlerimizi rutininize muhakkak eklemelisiniz. 

         Saçlarını hızlı ve sağlıklı uzatmak isteyenler için Jojoba’dan gelen temel yağ; saf protein, ipek ve keratin özü ile zenginleştirilmiş CHI Keratin Serisi kurtarıcı niteliğindedir. 

         Bu seride bulunan şampuan ve güçlendirilmiş keratin özü saçlarınızı dipten uca beslerken aynı zamanda hızlıca uzamasına da yardımcı olur. Saç bakım rutininize ekleyeceğiniz bu seriyle ve dikkat edeceğiniz beslenme düzeniniz ile saçlarınızın hızlıca uzadığına şahit olacaksınız. 

         Sizler için en önemli parçalardan biri olan saçlarınızın sağlığı ve bakımına özen gösteren CHI, her an yanınıza olmaya devam ediyor. Saçlarınızın ihtiyacı olan içeriklere sahip ve hızlıca uzamasına yardımcı olacak saç bakım ürünlerimiz için bizi ziyaret edin. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.