Yeni Yılda Daha Güçlü Saçlar için Bakım Trendleri

29 Aralık 2021
Yeni Yılda Daha Güçlü Saçlar için Bakım Trendleri

Yeni yılda güzelliğinizle fark yaratmanın sırrı göz alıcı, dolgun ve sağlıklı saçlarda saklı… Saçlarınızın özel olduğunu, özgüveninizi yansıttığını unutmayarak arzuladığınız sonuçlara ulaşmak için yeni yıl kuralları yeniden yazmanıza olanak tanıyor.

Yeni yıla girerken yeni hedefler, yeni kararlar, yeni bir görünüm… Kendinizi daha iyi ve özgüvenli hissetmeniz için yeni yıl doğru zamanlama olabiliyor. Her yeni yıla girerken görünümümüzde yaptığımız değişiklikler bize ilham kaynağı olabiliyor. 

Değişim dediğimizde ilk akla gelen şey kuşkusuz saçlarımız oluyor. Kusursuz saçlara sahip olmak her kadının arzusudur. Işıltılı, canlı ve dolgun saçlarınız, özgüvenli duruşunuzu yansıtmanızı sağlıyor.

 

Son Zamanların Dikkat Çeken Trendi: Ters Saç Yıkama

 

Saç bakım trendleri bazı temel saç problemlerine çözüm üretmek amacıyla ortaya çıkarılır. Bu trendlerin, özellikle geleneksel yöntemlerle problemi çözülemeyen saçlarda işe yaradığı görülmektedir. 

Ters saç yıkama tekniği nedir sorusunun cevabı aslında cümle içinde gizli. Alışılagelmiş saç yıkama sırasının tersi uygulanarak yeni bir etki beklendiğini söyleyebiliriz. 

Saç kremi gibi derinlemesine bakım sağlayan konsantre ürünlerin arındırma işleminden önce uygulanmasıyla işe başlanır. Saç bakım kremi uygulamasından sonra şampuan adımına geçilerek arındırma sağlanır. 

Bu tekniğin başarı sağlayacağına dair inanç şu temelle şekillenmektedir: Saç derisindeki gözeneklerin açılması ile birlikte saç bakım kremini uygulamak nem kaybını minimuma indirecektir. Yıkama öncesi nem bakımı ile karşılaşan saçlar uzun süre canlı ve parlak kalarak hacmini koruyacaktır. 

Aynı zamanda saç derisinde bulunan kütiküllerin saç kremini şampuandan önce emmesi ile kuruluğun önüne geçilecek, kepeklenme problemine karşı bir kalkan oluşturulacaktır. 

Ters saç yıkama tekniği, nem kaybını önleyerek hacimli saçlara kavuşmanız için ortaya çıkarılmış bir bakım tekniğidir. Özellikle ince telli saçlara sahip olanlar için dikkat çeken bir uygulama olarak değerlendirilebilir. 

Ancak bu tekniğin uzman bir yardım alınarak çözülmesi gereken saç problemleri için uygun olmadığını belirtmek gerekmektedir. Eğer bir doktor müdahalesi gerektiren saç problemlerine sahipseniz bahsi geçen trendleri uygulamadan önce doktorunuza başvurmalısınız. 

Ters saç yıkamanın temel faydalarından biri saç derisinde herhangi bir krem kalıntısı bırakmadan saç bakımının yapılmasıdır. Saç derisine temas edecek son ürün şampuan olacağından herhangi bir yağlanma ile karşılaşılmaz, böylece saç dipleri daha hacimli görünür. 

Çabuk yağlanan ve hacimsiz görünen saçlara sahipseniz, özellikle ince telli saçlardan şikayetçiyseniz bu teknik tam size göre. 

 

Canlılık Kazanan Saçlar için Saç Botoksu

 

Botoks yalnızca cilde uygulanan, ince çizgileri gidermeye yardımcı bir estetik uygulaması değildir. Saç derisine de uygulanarak nem kaybını önlemekte ve saçlara canlılık kazandırmaktadır. 

Saç derisi, tıpkı yüzümüz gibi yaş ilerledikçe canlılığını ve esnekliğini kaybeder. Özellikle saçlara doğallığını kazandıran mineraller zaman geçtikçe azalmaya başlar ve vücut bu minerallere ihtiyaç duyar. 

Ne yazık ki zaman ilerlerken yalnızca yaş almak değil yanlış ve hatalı uygulamalar da saçın doğal yapısını bozar. Isılı ve kimyasal işlemler, yanlış ürünlerle uygulanan bakımlar bunlara örnek olarak gösterilebilir. 

Özellikle son zamanların yıldızı olan saç botoksu ile saç derinizde yenilenme sağlayabilir, güçlü ve canlı saçlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Botoks, kasların gevşetilerek cildin pürüzsüzleştirilmeye çalışıldığı bir uygulamadır. Saç derisi için de amaçlanan uygulama bu yöndedir. Saç telleri botoks ile doldurularak hacimlendirilir ve pürüzsüz hale getirilir. Saç botoksu sırasında saçların boy ve uçlarına aminoasit ile protein yüklemesi yapılır. 

Saç tellerinin canlı ve sağlıklı olması için keratin ile aminoasitlere ihtiyacı vardır. Bu bileşenler saç ve saç derisinin sağlığını koruyarak hayalini kurduğunuz canlı görünümün kapılarını aralar. 

Pürüzsüz ve parlak, aynı zamanda dolgun saçlar için uzman müdahalelerle uygulanan botoks işlemi kimyasal içermez. Yani bazı işlemler gibi saç şeklinize ve saç derinizin tipine herhangi bir zarar vermez. 

Saç botoksu uzmanlar tarafından uygulanan maliyetli bir işlemdir. Etki süresi 5-6 ay ile sınırlı olduğu için kalıcı sonuçlar almak adına düzenli işlem yaptırmak önemlidir. 

Her ne kadar saç ve saç derisi için kıymetli bir uygulama olsa da yaptırma gücü bulunmayanların tercih edeceği farklı alternatiflerden de söz etmek gerekmektedir. 

Uygun fiyatlı uygulamalar arasından seçim yapmak ve saçlarınızın doğal yapısını koruyan ürünlerle ritüel oluşturmak bahsi geçen alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu ritüelde zengin içeriği ve kullanım kolaylığı ile göze çarpan CHI en büyük yardımcınız olacak. 

Saç botoksu gibi maliyeti yüksek bakım trendlerini deneyimleyemeyenler için CHI profesyonelliği ile tanışın. 

 

İpek Liflerinin Saçınızda Yarattığı Mucize

 

Her kadının saçının özel olduğuna inanan CHI; saç tipi, saç derisi, iç ve dış faktörleri göz önüne alarak formülize ettiği Silk Infusion ile kusursuz sonuçlar için ihtiyaca özel rutinler yaratıyor. 

CHI Silk Infusion saç bakım serumu, ipek liflerinden elde edilmiş formülüyle saçların iç yapısını yeniden düzenlerken yeni yılda sizin göz alıcı ışıltınızı yansıtmanıza yardımcı oluyor.

İpek lifleri saçlarınızın derinlerine nüfuz ederek nemini geri kazandırıyor ve kırılmalara karşı korurken saçların elastikiyetini artırıyor. İçeriğindeki doğal ipek liflerinin çelikten daha güçlü yapısıyla saçınızın dayanıklılığını artıyor ve doğru saç sisteminin en önemli parçasını size sunuyor.

 Her saç tipine uygun, kendinizi size muhteşem hissettirecek olan bu saç serumu yeni yılda size muhteşem saçlar vadediyor. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.