Şampuanınızı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz?

29 Aralık 2021
Şampuanınızı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz?

Şampuan, etkili bir saç bakımının en önemli adımını oluşturur. Kir ve yağdan arınmayan saç derisi, hangi ürünü uygularsanız uygulayın beklediğiniz sonucu vermez. 

CHI, her aşamasında profesyonelliği hissedeceğiniz saç bakım ürünleri sayesinde rutininiz için en doğru şampuanı bulmanıza yardım edecek. 

Her kadın için saçları özeldir, tıpkı saç derisinde olduğu gibi… Bu nedenle şampuan seçimi yapmadan önce saçlarınızla birlikte saç derinizi de referans almanız gerektiğini unutmayın. 

Duş sonrası veya öncesinde uyguladığınız saç bakımı adımlarında beklediğiniz sonucu bir türlü göremiyorsanız şampuanınızı yeteri kadar tanımıyorsunuz demektir. Şampuanınızı tanımanın yolu elbette saç ve saç derinizi tanımaktan geçmektedir. 

 

Peki siz şampuanınızı ne kadar iyi tanıyorsunuz? 

 

Şampuan dosyasını açmadan önce değinmekte fayda gördüğümüz bir nokta var. Birçok kadın, şampuan sonrası uygulanan bakım adımlarına daha fazla önem vermekte ve dolayısıyla o adımda kullandıkları ürünler için titiz seçimler yapmaktadır.

Bu seçimlerde saçların sahip olacağı görünümün etkisi elbette vardır. Ancak etkili bir bakım için ihtiyacınız olan ilk şey doğru şampuan seçimidir. Hayalini kurduğunuz canlı, sağlıklı ve parlak saçlar için şampuan seçimine gerektiğinden fazla ilgi göstermeyi unutmamalısınız.

Şampuan, yalnızca arındırma işlevi için tercih edilmesi gereken bir saç bakım ürünü değildir. Saçlarınızı sonrasında uygulayacağınız diğer malzemelere hazırlayarak hızlı ve etkili sonuca ulaşmanızı sağlar. 

Şampuanlar doğrudan saç derisine nüfuz ettiği için diğer saç bakım ürünlerine göre daha titiz davranılması gereken adımlardandır. Bu titizlik için öncelikle kafa derinizin tipine uygun seçimler yaptığınızdan emin olmalısınız.

Saç derisinden sonra takip etmeniz gereken kriter saçlarınızın yapısıdır. Bu iki perspektif dahilinde seçilen şampuan, saç bakım rutininizin en temel adımı için doğru bir tercih olacaktır. 

 

 

Kuru Saç Derisi için En Uygun Şampuan Seçimi Nedir?

 

Kuru saç derisi, kaşıntı ve kepek problemine açıktır. Bu sebeple şampuan seçerken birden fazla probleme odaklanmak gerekmektedir. 

Kuru saç derisi, cildin doğal nem miktarının azalması ve savunma mekanizmasının zarar gördüğünün kanıtıdır. Saç deriniz tahriş oldukça nem mekanizması zayıflar ve ihtiyacınız olan nem dışarı çıkar. Bu sebeple saç derisinde kuruluklar meydana gelir. 

Hem saç derisinde meydana gelen kuruluğu önlemek hem de saç uçlarına destek sağlamak için doğal yağlarla zenginleştirilmiş şampuanlar arasından seçim yapmalısınız. 

CHI, kuru saç derisi ve nem ihtiyacı olan saç uçları için gereken temel bakımı sağlama konusunda profesyonel ürünleri sizlerle buluşturuyor.

Argan Yağlı Şampuan ile saçlarınızın yitirdiği nemi ve parlaklığı geri kazanacaksınız. Dipten uca nemlenen saçlar sayesinde istenmeyen kabarıklığı önleyecek ve şahane bir görünüm elde edeceksiniz. 

Argan Yağlı Şampuanımız içerdiği vitaminler ve besleyici doğal yağlar sayesinde pürüzsüz aynı zamanda yumuşacık saçlara kavuşmanızı sağlayacak. Kuru ve yıpranmış saç derinizi onararak saçlarınızın gençleşmesine katkıda bulunacak. 

 

Yağlı Saç Derisi Problemine Şampuanınız ile Son Verin

 

Saçlar, her kadının güzelliğini ve görünüşünü tamamlar. Yüzün çerçevesi olduğu için saçları daha güzel hale getirmek, doğal olarak etkili bakım sağlamak önemlidir. Kuru saçlarda olduğu gibi yağlı saç derisine özel üretilen saç bakım ürünleriyle doğru bir rutine sahip olabilirsiniz. 

Sağlıklı ve doğru ürünlerle bakımı sağlanan saç derisi, saçların da aynı sağlıkta olması için en temel etmendir. Saç derinizin sağlığını korumak ve doğal yapısına zarar vermemek için sahip olduğu yapıya uygun şampuan seçimi ile işe başlamalısınız. 

Saç köklerinde, saçları dış etkenlere ve mikroorganizmalara karşı koruyan yağ kesecikleri bulunmaktadır. Bu kesecikler saç derisinde bir tabaka oluşturur. Ancak gereğinden fazla büyüyen ve aktive olan yağ kesecikleri bu tabakayı besleyerek yarardan çok zararlı bir hale gelmesine neden olur. 

Beslenen ve zarar verecek ölçüde büyüyen yağ kesecikleri kepek sorununu, saç tellerinde zayıflama ile dökülmeleri beraberinde getirir. Saç derisindeki yağlanma genetik faktörlere, yaşa, beslenmeye veya hormonal dengeye bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Saç derinizdeki yağlılığın temelini araştırmadan ve uzman bir görüşten yararlanmadan saç bakım ürünlerine yönelmemelisiniz. Uzman bir görüş aldıktan sonra doğru şampuan seçimi ile bakım rutininizi oluşturabilirsiniz. 

CHI Çay Ağacı Yağlı Şampuan, saç ve saç derisindeki yağı nazikçe temizleyerek etkili biçimde arındırır. İçeriğinde bulunan zengin çay ağacı yağı sayesinde saç derisinde bulunan yağ oranını dengeler ve saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olur. 

Yağ oranı dengelenen saçlar hem sağlıklı hem de hacimli bir görünüme kavuşur. Yağlanmaya bağlı dökülmelerin önüne geçildiği için saç kaybını da en aza indirgemiş olursunuz. Böylece saçlarınızda hızlı ve sağlıklı bir uzama gözlemlersiniz. 

 

Saçlar, kadınların kendilerini güzel ve özel hissetmeleri için her daim bakımlı, en önemlisi sağlıklı olmalıdır. Sağlığını kaybeden ve doğal yapısı bozulan saçlar bir süre sonra kendinizi kötü hissetmenize neden olur. 

Doğru ürünlerin seçilmesi ve bu ürünlerle bir saç bakım rutininin oluşturulması keyifli geçecek vakitlere de zemin hazırlar. Siz saçınızla ilgilendikçe ve dilediğiniz sonuçları elde ettikçe geçirdiğiniz vakitler de kıymetli hale gelir. 

CHI, saç ve saç derisi tiplerine uygun saç bakım ürünleri tasarlayarak, keyifli geçireceğiniz zamanlarda size eşlik etmek için hazır! Rutininizin en önemli adımı olan şampuan için en doğru seçimi yapmak istiyorsanız ürünlerimizi inceleyin. Böylece keyifli ve etkili sonuçlara profesyonel dokunuşlarla sahip olun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.