Saç Kremi Olmadan Yapamayanlara Özel Formüller

28 Ocak 2022
Saç Kremi Olmadan Yapamayanlara Özel Formüller

 Saçlarınız dilediğiniz model veya renkte olsun eğer sağlıklı bir görünüme sahip değilse bu durum canınızı sıkabilir. Saçlarınızı doğal yapısına kavuşturmak ve canlılık kazandırmak için ihtiyacı olan bakımı istikrarlı biçimde uygulamanız gerekmektedir. 

         Saç bakım rutini birbirinden farklı ürün ve aşamalardan oluşabilir. Bu aşamalar saç ve saç derisi tipiniz, aynı zamanda saçlarınızın ihtiyaçları doğrultusunda şekillenir. Ancak her rutin için değişmeyen ürünlerin başında saç kremi gelir. 

         Saç kremi, temizleme sonrası kir, yağ ve sebumdan arındırıldığı için neme ihtiyaç duyan saçlarınızı yumuşatmak adına kullandığınız ürünlerdir. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlara sahip olanlar saç bakım kremleri olmadan bir bakım düşünemezler. 

         Saç kremlerini daha etkili kullanmak ve mutlu edecek sonuçlara ulaşmak için sizlerle paylaşacağımız formülleri uygulayın. Bu formülleri uygulamadan önce kullanacağınız ürünün kalitesinden mutlaka emin olun. 

         CHI, saç bakım kremlerinde zengin ve doğal bileşenlerle güçlendirilmiş formülü sayesinde ihtiyacınız olan profesyonel bakımı evlerinize getiriyor. Saç tipiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun seçeceğiniz kremlerimizle bakım rutininizi zenginleştirin. 

 

Saç Kremini Saçlarınızın Doğru Kısımlarına Uygulayın

         

         Saçların belirli kısımlar için ihtiyaç duyduğu bakımlar vardır. Saç kökleri, boy ve uçlar birbirinden farklı uygulamalara ihtiyaç duyar. Saç kreminin saçlar üzerinde aktive olması gereken kısmı saç uçlarıdır.

         Saç uçları saçın diğer kısımlarına göre çok daha fazla kuruma ve yıpranmaya meyillidir. Bu bölgelerdeki yıpranma ve kırıklara karşı tedbir almak için her yıkamada saç kremi uygulamak gerekmektedir. 

         Saç kreminizi etkili biçimde kullanmak için yapmanız gereken saçlarınızın kreme ihtiyacı olan bölgelerini tespit etmektir. Saç uçlarına yoğunlaşarak uyguladığınız kremlerin çok daha fazla etkili olduğunu göreceksiniz. 

         Ancak saç kremi uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bir noktayı daha belirtmek lazım. Uygulama alanı kadar önemli olan diğer etmen uygulama miktarıdır. 

         Tasarruflu bir kullanım sağlamak ve aynı zamanda saçları yoğun krem etkisinden kurtarmak için fındık tanesi kadar ürün uygulamaya dikkat edin. Bu sayede hem uzun süre kullanabileceğiniz hem de etkisini daha yoğun hissedebileceğiniz bir krem uygulamasına sahip olun. 

 

Saç Kreminin Bekletme Süresine Dikkat Edin

 

         Saç kremi şampuan gibi anlık sonuç veren bir ürün değildir. Niteliğinden yararlanmak için saçların bu ürünü iyice emmesi gerekir. Temelde nemlendirme odaklı bir bakım yapıldığı için bekleme sürelerine riayet etmek son derece önemlidir. 

         Eğer saç kreminizi uygulama adımından sonra gerektiği kadar saçlarınızda bekletmiyorsanız herhangi bir sonuç alamazsınız. Özellikle saç kreminin etkili olması gereken yerlerden olan saç uçları için bekletme süresini muhakkak uygulamanız şarttır. 

         Saç kreminizi şampuan sonrası uyguladıktan sonra iki ile dört dakika arası saçlarınızda bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Eğer saç kremi kullanmanıza rağmen saçlarınızın yumuşamadığını düşünüyorsanız bu uygulamadan sonra yumuşacık olduklarını göreceksiniz. 

 

Saç Kremi Saç Diplerine Uygulanır mı?

 

         Saç kremi konsantre hale getirilmiş bir nemlendiricidir. Saç uçlarında görülen kuruluk için en ideal ürünlerin başında gelir. Bu sebeple saç diplerine uygulanmaması gerekir.

         Saç dipleri için gereken bakımı yapan maskeler dışında kremlerden yararlanmak uygun değildir. Saç kreminin doğrudan saç diplerine uygulanması bu bölgede yağlanmaya ve sonrasında kepeklenme sorununa yol açabilir. 

         Saç bakım rutininizi etkili hale getirmek ve nemlendirme işlemini doğru yapmak için saç uçlarınız ile dipleri arasındaki farkı gözetmeniz önemlidir. CHI, saç bakım kremleri arasında yer alan Aloe Vera Detangling krem aşırı yağlanmayı engelleyerek saç uçlarının ihtiyacı olan nemi sağlar. 

         CHI krem, içeriğinde bulunan doğal aloe vera özü sayesinde derinlemesine nem desteği sağlarken aynı zamanda saçlarınızı dipten uca onarır. Evde profesyonel bir bakıma sahip olmak istiyorsanız saçlarınızın ihtiyacı olan ürünleri elde ederek şahane bir bakım rutini oluşturun. 

 

Şampuan ile Saç Kremi Uyumunu Gözden Kaçırmayın

 

         Saç bakım rutini tek tek ürünlerden oluşsa da bütün bir uygulamayı işaret eder. Saç kremi alırken muhakkak bu bütünlüğü bozmamak adına şampuan ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

         Saç kreminin etkilerine sahip şampuan seçimi ile birlikte ihtiyacınız olan bakımın daha efektif olduğunu deneyimleyeceksiniz.  Birbirinden farklı içerik ve etkilere sahip ürünleri eşleştirmek yerine takım halinde saç kremi ve şampuana sahip olmak rutininizi zenginleştirecektir. 

         

Banyonuzda Toka Bulundurarak Etkiyi Artırın

 

         Saç kremini etkili biçimde kullanmak için bir tokaya ihtiyaç duyabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer daha önce bu uygulamayı gerçekleştirmediyseniz banyonuza birkaç toka ekleyerek işe başlayın. 

         Banyo sırasında saçlarınıza krem uyguladıktan sonra mandal bir toka ile saçlarınızı tutturun. Böylece saçlarınızı sudan koruyarak kremin uzun süre kalmasına yardımcı olun. 

         Su değmeyen ve toplu halde kalan kremli saçlar sıcaklığın da etkisiyle iyice nemlenecektir. Saç kreminin etkisini artırmak için bu adımın ne kadar önemli olduğunu uyguladıktan sonra göreceksiniz.  

 

Durulanmayan Saç Kremlerinden Faydalanın 

 

         Saç kremi dediğimizde yalnızca duş sırasında kullanılan ve durulanan ürünlerle sınırlı kalmamak lazım. Özellikle duş sırasında ya da sonrasında kullanabileceğiniz ve durulanmayan formüle sahip kremlerden de faydalanmak gerekir. 

         Özellikle saçların uzun süre nemli kalması için durulanmayan saç kremleri kullanmak bakım rutininizi nem desteği bakımından daha da zengin hale getirecektir. 

         Saç kremi bakım rutininin önemli adımlarından biridir. Bilhassa kuru ve yıpranmış saçlara sahip olanlar için atlanmaması gereken bu adımda yukarıdaki formüllere uyarak yumuşacık saçların keyfini çıkarmak mümkündür.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.