Önümüzdeki Sezonda Trend Olacak Saç Stilleri

28 Ocak 2022
Önümüzdeki Sezonda Trend Olacak Saç Stilleri

Saç bakımı kadınlar için ne kadar önemliyse, sezon trendlerine uygun saç stilleri de bir o kadar önemlidir. Her ne kadar yüz şekillerine en uygun modeller tercih edilse de dönemin trend olan stillerine de bir göz atmak gerekir. 

         2021 ve 2022 ile birlikte saç stillerinde yenilenmenin başladığını, daha cesur model denemelerinin geldiğini söyleyebiliriz. Saçlarını kestirmek konusunda çekingen davranan kadınlar için önümüzdeki sezonda makaslarla barışmaları gerektiğini dile getirmeden geçemeyeceğiz. 

         Başta her ne kadar yenilikçi modeller merkeze alınacak desek de aslına bakarsanız geçmişi anımsatan modellerin yeni versiyonları karşımıza çıkacak. Özellikle kısa kesim saç modellerinde kat verilerek uygulanan tekniklerin yeni sezonla birlikte hayatlarımıza dahil olduğunu söyleyebiliriz. 

         CHI, sezon trendleriyle birlikte denemekten zevk alacağınız her saç modelinde profesyonel teknikleri evinizin konforuna taşıyacak saç şekillendirme cihazları ile en büyük yardımcılarınızdan biri olmaya aday. 

         Saçlarınızın boy ve uçlarına zarar vermeden, kontrollü ısı ayarıyla kullanabileceğiniz, saç düzleştiricisi, saç maşası ve kurutma makinesinden oluşan şekillendirme cihazlarımız sayesinde dilediğiniz modeli dakikalar içerisinde yapabileceksiniz.

         G2 dolgulu seramik kaplama özelliği sayesinde saçlarınızı kurutmadan ve yıpratmadan dilediğiniz şekli vermenize yardımcı olacak şekillendirme cihazlarımıza sahip olmak için modellerimizi inceleyebilirsiniz. 

         Üstelik diğer saç şekillendirme cihazlarına nazaran saçlarınıza zarar vermeden şahane bir dokunuş sağlayan tasarımlarımızla profesyonelliği evlerinize taşıyacaksınız. 

 

Önümüzdeki Sezonun Çarpıcı Mottosu: Bırak Dağınık Kalsın!

 

         Önümüzdeki sezonda derli toplu saçlardan biraz daha dağınık ve kabarık saçlara geçildiğini göreceğiz. Özellikle fön sonrası kabartılan saçların sezona damga vuracak saç şekillerinden olduğunu söylemek gerek. 

         Saçlarınızı temizledikten ve takip ettiğiniz bakım rutinini uyguladıktan sonra şekillendirme aşamasına geçin. Bu aşamada dilerseniz düz dilerseniz dalgalı fön tekniği kullanın. Son aşamaya geldiğinizde özellikle saç diplerine ufak krepeler atarak fönünüzü ekstra kabarık hale getirin. Sezon trendlerine uygun modeliniz hazır!

         Kalın telli saçlara sahipseniz ve fön sonrası ekstra kabarıklık istemiyorsanız üzülmeyin. 2000’lere damgasını vurmuş ‘ütü görünümlü’ fönler de önümüzdeki sezonun saç trendleri arasında yer alıyor. 

         Özellikle kalın telli ve yoğun saçlı kadınlar için muazzam bir alternatif olan bu modeli düz fönle birlikte kullanmak çok daha güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. 

 

Aslan Yelesi Model Gelecek Sezonun Bombalarından Biri Olacak

 

         Kısa saç kesimlerinin önümüzdeki sezon için belirleyici modellerden biri olduğunu söylemiştik. Özellikle katlı kısa kesimler hareketli ve canlı saç şekillendirmeleri için adeta baz görevi görmekte. 

         Kısa katlı saçlarınızı daha dokulu hale getirmek için katların uçlarına doku vererek ‘aslan yelesi’ modeli elde edebilirsiniz. Bu modelle sezona damga vuracak stillerden bir diğerini daha elde etmiş olacaksınız. 

         Özellikle biraz daha sokak stili giyinen ve hareketli görünümlerden hoşlanan kadınlar için şahane bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Kısa ve katlı kesim saçlarınız varsa aslan yelesi modelini muhakkak deneyin. 

 

Bebek Örgüler Geri Dönüyor

 

         Saç tutamlarının minik minik alınarak örüldüğü modellerden biri bebek örgü modelidir. 2021’in son günlerinde hızla yayılan ve önümüzdeki sezona da sirayet eden bebek örgü modelini saç şekillendirmelerinizde kullanabilirsiniz. 

         Düz ya da dalgalı fark etmeksizin şekillendirdiğiniz saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Saçlarınızın tam önünden ufak tutamlar ayırın. Bu tutamları baştan uca klasik örgü halinde örerek şekillendirin. 

         Bebek örgü olarak isimlendirilen bu modelde saçların uğraşılmamış gibi görünmesi kilit noktalardan biri. Saçların ekstra çaba sarf etmeksizin rahat ve canlı bırakılması olduğunuzdan daha enerjik durmanıza yardımcı olacaktır. 

 

 

 

 

Kısa Saç Kesimleriyle Barışma Vakti Geldi

 

         Uzun saç severler ve saçlarını kısa kestirmeye bir türlü cesaret edemeyenler önümüzdeki sezon için radikal bir karar alabilir. Bu kararla yüzünüze yakışacak ve rahat kullanabileceğiniz bir kısa saç modeline merhaba deyin. 

         Bu modellerden ilki hareketli kısa kesimlerden olan pixie modeli. Pixie kesim, saçların diplerden başlayarak katlarla hareketlendirildiği kesimlerdendir. Bu kesimde dikkat çeken nokta kakül kısımlarının uzun bırakılmasıdır. 

         Kulak arkasında kalan saçların ve ensede kalan tutamların da katlarla hareketlendirildiği bu kesim yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için benzersiz modellerin başında gelir. 

         Şekillendirme bakımından kolaylık sağlayan ve doğal bırakılmaya müsait olan pixie model kısa saç sevemeyen kadınlar için ideal bir başlangıç olarak değerlendirilebilir. 

         Kısa kesimlerden olan ve pixie’yi andıran bir diğer model mullet’tir. Mullet kesimde diğer kısa kesimlerden farklı olarak göze çarpan detay ensede toplanan saçların bir tık daha uzun bırakılmasıdır. 

         Kakül kısımlarını ister kısa ister uzun bırakabilirsiniz. Bu tamamen yüz şeklinize ve kakülü kullanma biçiminize göre farklılık gösterir. Özellikle aniden kısa kesime hazır olmayanlar için ense kesiminin uzun bırakılması bu modeli cazip kılan unsurlardandır. 

         Önümüzdeki sezonun belirleyici şekillerinden olan katlar ve hareketli uygulamalar saçlara entegre edilecek. Dalgalı ya da düz fark etmeksizin her uygulamada uğraşılmamış efekt vermek temel noktalardan biri olacak. 

Bu sebeple sezon trendlerine uygun şekiller arasından tercih yapacaksanız bahsedilen noktaları dikkate almanız gerekmektedir. 

 

Perde Kaküller Saçlara Canlı Bir Çerçeve Kazandıracak

 

70’li yıllardan esinlenerek önümüzdeki sezona uyarlanan perde kaküller yüzünüz için canlı bir çerçeve kazandıracak. Özellikle hacim olarak yetersiz görünen saçlar için ideal modeller arasında sayılan perde kaküller önümüzdeki sezon sıklıkla karşımıza çıkacak. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.